В Одесі поліцейські викрили дві шахрайські схеми, які практикували в колонії ув’язнені HD

В Одесі поліцейські викрили дві шахрайські схеми, які практикували в колонії ув’язнені
00:03:12

Зловмисники діяли за допомогою мобільних телефонів, видаючи себе за продавців чужих автомобілів або давніх знайомих, яким потрібні кошти на лікування.

Працівники Управління карного розшуку ГУНП в Одеській області встановили, що група людей, яких засудили в Одесі до позбавлення волі за майнові злочини, відбуваючи покарання, на шлях виправлення не стали, а вдалися до звичного протиправного способу заробляння легких грошей.

Одна зі схем зловмисників полягала в тому, що вони розміщували в соціальних мережах чужі оголошення про продаж автомобілів, а коли знаходили покупців, домовлялися про доставку транспортних засобів до них додому за умови, що ті надішлють кошти на бензин. Громадян, які погоджувались на умови правопорушників і пересилали їм гроші, продовжували обдурювати, приміром, пропонуючи додатково придбати нові мастила у двигун або просячи гроші на ремонт автомобіля, який нібито зламався в дорозі.

Ще одна шахрайська пастка ув’язнених полягала в тому, що вони телефонували людям, входили в довіру до них, представляючись давніми знайомими, і просили позичити гроші нібито на лікування.

За оперативного супроводу співробітників УКР слідчі відділу поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 спільно з працівниками колонії, за силової підтримки батальйону поліції особливого призначення та за процесуальним керівництвом Суворовської окружної прокуратури міста Одеси провели санкціоновані обшуки в місцях відбування покарання зловмисників і вилучили мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи та інші речові докази протиправної діяльності.

Нині проводиться розслідування провадження, розпочатого за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України.

Йдеться про шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Поліцейські встановлюють повне коло потерпілих, тож звертаються до громадян, які можливо стали жертвами цих шахрайських схем, з проханням повідомити про це до поліції.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Також наголошуємо: щоб не потрапити у подібні пастки віртуальних шахраїв, не надсилайте нікому гроші, поки не отримаєте товар і достеменно не переконаєтеся у тому, що адресат – саме та людина, про яку ви думаєте і їй дійсно потрібна допомога.

RSS
No comments yet. Be the first to add a comment!
Loading...