Гуманитарным центрам и волонтерам: правила сбора продуктов и приготовления еды

-
17:17
65

Гуманитарным центрам и волонтерам: правила сбора продуктов и приготовления еды

ПАМ’ЯТКА щодо правил збору продуктів харчування та приготування їжі

для гуманітарних потреб та для військових

Звертаємо увагу на основні рекомендації для роботи гуманітарних штабів із збору продуктів харчування, з метою профілактики харчових отруєнь та харчових токсикоінфекцій.

Дотримання таких простих правил може врятувати цивільне та військове населення від харчових отруєнь та харчових токсикоінфекцій:

• Залучати до роботи (збору, розвантаження, транспортування харчових продуктів) лише здоровий персонал (без підвищеної температури, кашлю, без ознак діареї, витікання з носа, очей, без висипань на шкірі). Обов’язковою є гігієна рук відповідальних осіб та відсторонення від такої роботи осіб, які мають ознаки кишкових інфекцій.

• Сировину та готові харчові продукти приймати, зберігати, транспортувати максимально окремо! Забезпечуйте умови зберігання харчових продуктів; за відсутності холодильника доцільно передбачити склад за межами приміщення.

• Оцінюйте цілісність і герметичність пакування харчових продуктів та строки придатності.

• При розфасуванні продукції безпосередньо волонтерами бажано перевірити термін придатності і умови зберігання. Це допоможе правильно розподілити продукти й продумати меню на місці.

• При отриманні сировини (м’ясо, риба тощо) з метою зменшення ризиківпіддавати її максимально можливій термічній обробці. Переконайтеся, що м’ясо або риба повністю просмажені, проварені або протушковані.

• Особливу увагу приділіть прийому продукції, яка швидко псується. Якщо такі продукти наявні, то важливо перевіряти їх на органолептичні показники якості — яка їжа на вигляд, на запах та на смак.

• Дотримуйтесь гігієнічних вимог та технології приготування їжі.

Головне управління держпродспоживслужби в Одеській області

Источник: omr.gov.ua

RSS
No comments yet. Be the first to add a comment!
Loading...